09.07.2012
Gazeta Wyborcza, IAR, Money.pl, RDC
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu wprowadza równoważny system pracy. Pierwsze wypowiedzenia zmieniające warunki zatrudnienia trafią dziś do rąk lekarzy. Medycy mają czas do 15 września na decyzję, czy przyjmują nowe warunki. Sprawa dotyczy ok. 180-190 z 240 pracujących w lecznicy medyków, którzy zawarli umowy o pracę zgodnie z podpisanym 5 lat temu "postrajkowym" porozumieniem. W ten sposób placówka chce oszczędzić ok. 2 mln złotych rocznie.