Komisarz Bytomia Halina Bieda rzuciła koło ratunkowe zadłużonemu Szpitalowi Specjalistycznemu nr 1 i przyznała mu z budżetu gminy pożyczkę na spłatę długów. Ma ona pomóc wprowadzić program naprawczy, tak, aby nie generować większych długów – mówi komisarz Bieda. Pdkreśla również, że mieszkańcy mogą być spokojni, nigdy nie było takiej sytuacji, by osoby leczące się w szpitalu były w jakikolwiek sposób zagrożone.