Za 4 do 5 lat Polska może osiągnąć tak niski wskaźnik umieralności niemowląt jak kraje Unii Europejs...
Za 4 do 5 lat Polska może osiągnąć tak niski wskaźnik umieralności niemowląt jak kraje Unii Europejskiej - uważa krajowy koordynator Rządowego Programu Poprawy Opieki Perinatalnej (PPOP) w Polsce prof. Janusz Gadzinowski
Decyzja wydana przez Rzecznika Praw Pacjenta potwierdza, że wydanie zwolnienia lekarskiego należy traktować jako istotny element realizacji zaleceń lekarskich.
Solidarność się opłaca – przekonują autorzy raportu z propozycjami zmian systemowych w ochronie zdrowia. Punktem wyjścia do reform ma być „stanięcie w prawdzie” i przyznanie, że obecny system nie jest składkowy, a jego przychody są niewystarczające.
Projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty może trafić do konsultacji publicznych jeszcze w maju. Chodzi m.in. o propozycję skrócenia stażu podyplomowego oraz likwidację bazy pytań do LEK i LDEK. Samorząd lekarski proponuje, by podzielić zmiany na kilka ustaw, co ma zwiększyć szanse na wprowadzenie tych, które nie budzą kontrowersji.