To dopiero początek wakacji, a już wraca problem deficytu krwi niebędznej do przeprowadzania operacji w szpitalach. W związku z występującymi w chwili obecnej brakami krwi grup minusowych, tj. 0 Rh-, A Rh-, B Rh- i AB Rh-, Regionalne Centrum Krwiolecznictwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zwróciło się do mieszkańców stolicy i woj. mazowieckiego z gorącą prośbą o zgłaszanie się w celu oddania krwi do siedziby RCKiK w Warszawie oraz oddziałów terenowych lub ambulansów.