W dniach 10–11 lipca minister zdrowia Bartosz Arłukowicz uczestniczył w nieformalnym spotkaniu Ministrów Zdrowia Unii Europejskiej, które odbyło się w Nikozji (Cypr). Minister spotkał się w tym czasie m.in. z Komisarzem ds. Zdrowia i Ochrony Konsumentów Johnem Dallim oraz odbył spotkania dwustronne z Rumunią i Bułgarią.