W Kujawsko-Pomorskiem ruszy w styczniu trzeci w kraju i pierwszy o tak szerokim zakresie działania Bank Mleka Kobiecego. Celem instytucji, którą organizuje marszałkowski Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu przy wsparciu samorządu województwa, jest zapewnienie tego najzdrowszego w pierwszym etapie życia pokarmu wszystkim urodzonym przedwcześnie i chorym noworodkom.