Oddział hematologii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu od zeszłego tygodnia przyjmuje tylko chorych w stanie zagrożenia życia - informuje TVP Bydgoszcz. Dyrekcja wysyła pacjentom planowym zawiadomienia o odmowie przyjęcia. I tłumaczy, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie zapłacił za te świadczenia tylko w tym roku 2,52 mln zł.