17 lipca marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak i dyrektor szpitala wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim Marek Twardowski wzięli udział w konferencji prasowej poświęconej sprawom gorzowskiej lecznicy. Mowa była m.in. o planach przekształcenia placówki w spółkę prawa handlowego oraz utworzenia w niej radioterapii. Twardowski opowiedział także o nieprawidłowościach, jakie zastał w placówce po objęciu stanowiska.