Dotacje udzielone przez Zarząd Województwa Śląskiego podmiotom leczniczym, dla których podmiotem tworzącym jest Województwo Śląskie, w I półroczu 2012 roku wyniosły 71,6 mln zł. - Staramy się w miarę możliwości przekazywać jak najwięcej środków dla szpitali w regionie. Przy ich trudnej sytuacji finansowej oraz napiętym budżecie województwa każdy grosz się liczy, dlatego z uwagą analizujemy najpilniejsze potrzeby jednostek - mówi marszałek Adam Matusiewicz.