XXXIII sesja Rady Miasta Gorzowa poświęcona była głównie sytuacji służby zdrowia. Tematem przewodnim była komercjalizacja Szpitala Wojewódzkiego. Zwolennicy przekształcenia placówki (m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, obecny dyrektor szpitala) twierdzą, że komercjalizacja pozwoli przede wszystkim na spłatę zadłużenia lecznicy i spowoduje to, że szpital będzie przynosił zyski.