17 lipca pielęgniarki z NZOZ Nowego Szpitala w Świeciu zorganizowały pikietę pod siedzibą władz powiatu, żeby prosić o wstawiennictwo w zarządzie lecznicy w sprawie podwyżek pensji całego średniego personelu szpitala o 100 zł. W tym tygodniu starosta ma się spotkać ze związkiem zawodowym pielęgniarek, by wspólnie stworzyć pismo do NFZ i Ministerstwa Zdrowia w sprawie wypłat należności za nadwykonania.