Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu niedawno wstrzymał planowe przyjęcia pacjentów wymagających leczenia hematologicznego. Dyrekcja tłumaczyła, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie zapłacił za te świadczenia tylko w tym roku 2,52 mln zł. Jednak w wyniku porozumienia z NFZ lecznica 23 lipca wnowiła pacjentów na oddział hematologii.