Specjalistyczne poradnie na Podlasiu przekroczyły wartość umów z Narodowym Funduszem Zdrowia w pierwszym półroczu o ponad 9 milionów złotych - podaje Radio Białystok. Specjaliści nie wykonali natomiast kontraktów o wartości 3 mln zł. Fundusz zwróci poradniom ok. 3 mln zł. Z kolei szpitale przekroczyły kontrakty o 42 mln zł. Natomiast nie wykonały umów wartych 14 mln zł. Ile pieniędzy otrzymają, będzie wiadomo w ciągu kilka dni.