Zgodnie z ustawą o działalności leczniczej w przyszłym roku Akademia Medyczn im. Piastów Śląskich we Wrocławiu przejmie zobowiązania klinik, ale nie jest w stanie ich spłacić - informuje "Gazeta Wyborcza". Największym problemem są długi Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1, które przekraczają obecnie 140 mln zł i rosną o 2,6 mln zł miesięcznie.