Radni miasta Kielce podjęli uchwałę w sprawie oddania w użytkowanie do 2040 r. części zabudowanej nieruchomości, o powierzchni przeszło 4600 metrów kwadratowych, położonej przy ulicy Kościuszki 25 oraz odstąpienia od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy. Prowadząca Szpital Kielecki spółka ArtMedik planuje tu budowę nowego obiektu, w którym powstanie szpitalny oddział ratunkowy, blok operacyjny, część diagnostyczna, jak również nowe oddziały oraz lądowisko dla helikopterów.