Senat poparł (85 głosów za, 1 wstrzymujący się) wniosek Komisji Nauki, Edukacji i Sportu i bez poprawek przyjął ustawę o nadaniu Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu nazwy "Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu". Teraz musi ją jeszcze podpisać prezydent.