W planach jest prywatyzacja 6 z 7 uzdrowisk, które dotąd uchodziły za niepodlegające prywatyzacji. Pod młotek mają trafić: Ciechocinek, Lądek-Zdrój, Kołobrzeg, Busko-Zdrój, Rymanów i Świnoujście. Jedynie Krynica-Żegiestów pozostanie w rękach państwa.