Tylko w I półroczu br. Narodowy Fundusz Zdrowia wszczął w szpitalach ponad 2 tys. kontroli, przeprowadzono też 3,5 tys. wizytacji - informuje "Rzeczpospolita". Dla porównania: w całym 2011 r. kontroli było 2,6 tys. W wyniku stwierdzonych nieprawidłowości lecznice musiały tylko do końca marca 2012 r. zwrócić do NFZ 14,5 mln zł.