Mamy trochę niższy spływ składek, niż zakładano to w ubiegłym roku. Na razie jest to dokładnie 540 mln zł - przyznaje w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz. - Mamy bufor bezpieczeństwa w postaci 600 mln zł rezerwy ogólnej. Do tego fundusz zapasowy, na którym również mamy kwotę ponad 600 mln zł. Przyglądamy się temu, ile pieniędzy do Funduszu będzie trafiać w najbliższym okresie. Nie musimy wykonywać żadnych gwałtownych ruchów. Zakładam, że sytuacja w drugim półroczu się poprawi - dodaje szefowa NFZ.