W drugim kwartale br. Narodowy Fundusz Zdrowia rozpatrzył 1197 skarg i 1 wniosek - podaje PAP. Jak wynika z danych NFZ, 76,6% skarg dotyczy świadczeniodawców, pozostałe 23,4% - samego Funduszu. Ogólna liczba skarg i wniosków zmniejszyła się o 5,7%, w tym na działalność NFZ o 13,3% w stosunku do analogicznego okresu w 2011 r. Skargi najczęściej dotyczą podstawowej opieki zdrowotnej - twierszi Fundusz.