Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz zwrócił się z prośbą do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza o podjęcie kampanii zachęcającej wszystkich pacjentów oraz palących lekarzy do podjęcia osobistego wysiłku wyzwolenia się od nałogu tytoniowego. Apel wystosował też do Prezesów Okręgowych Rad Lekarskich z prośbą o prowadzenie działań w kierunku zaprzestania palenia przez lekarzy i lekarzy dentystów.