W zeszłym roku na wokandę Okręgowego Sądu Lekarskiego w Łodzi trafiło 80 spraw - informuje "Dziennik Łódzki". Większość spraw dotyczyła powikłań po chorobie lub śmierci pacjenta, 11 było związanych z nieetycznym zachowaniem lekarza. W większości zakończonych w minionym roku spraw sąd upomniał lekarzy. Jeden stracił prawo do wykonywania zawodu przez najbliższych 12 miesięcy. 4 pacjentów poskarżyło się na przyjęcie lub wymuszanie łapówki przez lekarza.