Uczelnie medyczne domagają się specjalnej ustawy o szpitalach klinicznych, a przynajmniej nowelizacji ustawy o działalności leczniczej - tak, by nie musiały, przynajmniej na razie, ani spłacać długów swoich szpitali, ani zamieniać ich w spółki - pisze "Gazeta Wyborcza". Chciałoby tego również wiele samorządów. - Nowelizacja ustawy w obydwu tych zakresach nie jest rozważana - ucina rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Agnieszka Gołąbek.