Kontrakt z NFZ został podpisany na 10 łóżek - mówi ks. dr Marian Niemiec, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej i prezes prowadzącego Centrum Opieki Paliatywnej "Betania" Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie. - Tymczasem od maja nasze hospicjum w Opolu Nowej Wsi Królewskiej jest pełne. Cały czas mamy u siebie 15-16 osób chorych terminalnie, przede wszystkim nowotworowo.