Nie udało się referendum powiatowe w Kwidzynie ws. utrzymania samorządowej kontroli nad szpitalem poprzez pozostawienie co najmniej 51% udziałów w prowadzacej go spółce "Zdrowie". W przeprowadzonym 12 sierpnia głosowaniu wzięło udział zaledwie 11,89% uprawnionych. Większość z nich zresztą była za utrzymaniem przez samorząd większościowego pakietu akcji w miejskim szpitalu.