1 maja ruszyło głosowanie publiczne w Plebiscycie "Polacy z werwą", którego inicjatorem jest PKN ORLEN. W każdej z 7 kategorii (w tym "Medycyna") Jury wytypowało po 3 kandydatów - młodych ludzi, którzy mają pomysły, pasję i wytrwałość, by tworzyć rzeczy, projekty i rozwiązania służące budowie nowoczesnej Polski. Ideą Plebiscytu jest wyróżnienie osób, które mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia, ale nie są jeszcze znane szerokiemu audytorium.