Już po piąty Prezydent Miasta Gdańska nagrodził pracowników gdańskiej służby zdrowia za osiągnięcia w ochronie zdrowia i szczególny charakter pracy na rzecz pacjenta. Nagrody finansowe otrzymało czworo pracowników, a dwoje - wyróżnienia pozafinansowe.