
Zdaniem prezes NFZ warto wrócić do debaty na temat współpłacenia. – Już kilka miesięcy temu rozmawialiśmy o dopłatach na przykładzie państw, które je wprowadziły do hospitalizacji czy niektórych świadczeń specjalistycznych – przypomniała Agnieszki Pachciarz w audycji "Sygnały dnia" na antenie radiowej Jedynki.
- Są sytuacje, kiedy nasz ustawodawca pozwala na tzw. współpłacenie, i one są jasno wymienione w ustawie. Chodzi np. o leczenie w zakładach opiekuńczo-leczniczych czy dopłaty do pobytu w uzdrowiskach, (...) dopłaty w zakresie leków, (...) w zakresie transportu czy do sprzętu medycznego - wyliczała. - Jeżeli w innych sytuacjach ustawodawca lub minister zdrowia w koszyku świadczeń zdrowotnych określiłby możliwość współpłacenia, to Fundusz będzie to realizował - dodała szefowa NFZ.
Fot. Grzegorz Kozakiewicz