Kolejnych kroków zmierzających do utworzenia kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim dotyczyło spotkanie marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Polak z włodarzami Zielonej Góry Januszem Kubickim i Krzysztofem Kaliszukiem, dyrektorem szpitala wojewódzkiego w Zielonej Górze Waldemarem Taborskim, rektorem UZ Tadeuszem Kuczyńskim, dyrektorem lubuskiego oddziału NFZ Stanisławem Łobaczem. W spotkaniu uczestniczyła także posłanka Bożenna Bukiewicz, która jest jedną z inicjatorek powstania kierunku.