Symboliczne otwarcie wyremontowanego oddziału ginekologiczno-położniczo-neonatologicznego w Szpitalu im. R. Śmigielskiego, jednym z 13 z grupy Nowy Szpital, miało miejsce 11 grudnia w Skwierzynie. Symboliczne, bowiem w czasie remontu na oddziale przez cały czas przychodzili na świat nowi Lubuszanie.