To najsłabszy minister zdrowia w historii Polski po transformacji. Pali papierosy i za 15 tys. zł miesięcznie udaje, że pracuje – mówi senator PiS Bolesław Piecha w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.
- Ochrona zdrowia powinna być priorytetem. Trzeba jej zapewnić stały wzrost nakładów, bo czy musimy aż tyle wydawać na rozdęty aparat biurokratyczny, np. NFZ? W systemie budżetowym zawsze da się wykreować większe pieniądze, nawet w kryzysie znajdzie się ten miliard-dwa i wtedy nie ma problemu z kolejką na operację zaćmy – przekonuje Piecha.