Tylko zaangażowanie lekarzy i personelu, a także poświęcenie Polaków sprawia, że system opieki zdrowotnej w Polsce jeszcze działa. Od 1989 roku nikt nie przedstawił kompleksowego programu zorganizowania ochrony zdrowia - powiedział prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz w audycji "Sygnały dnia" na antenie radiowej Jedynki.