W 2011 r. w Polsce w przeliczeniu na 1000 ludności wykonano zaledwie ponad 49 badań tomografii komputerowej. Gorzej wśród krajów OECD wypadła tylko Słowenia. W przeliczeniu na 1 tomograf wykonano w naszym kraju 3,7 tys. badań. Mniej wykorzystywane były tylko tomografy w Korei Płd. (3,3 tys.) - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.