Kontrole mają dotyczyć m.in. przestrzegania standardów okołoporodowych - zapowiedział minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.
- Podjąłem dzisiaj decyzję o skierowaniu kontroli konsultanta krajowego ds. ginekologii, a także konsultanta krajowego ds. neonatologii we współpracy z konsultantami wojewódzkimi do wszystkich oddziałów ginekologiczno-położniczych w Polsce - mówił we wtorek minister na konferencji prasowej.
Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Chodzi o kilkaset oddziałów ginekologiczno-położniczych w całym kraju. - To jest bardzo duże przedsięwzięcie logistyczne, ale wydaje się ono konieczne - powiedział Arłukowicz.