Barbara Bulanowska już wkrótce przestanie pełnić obowiązki dyrektora śląskiego oddziału NFZ - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Oddziałem pokieruje tymczasowo Tomasz Uher, wicedyrektor opolskiego NFZ.
Barbara Bulanowska, szefowa małopolskiego NFZ, obowiązki szefowej śląskiego oddziału pełni od początku lutego, czyli od momentu odwołania ze stanowiska Grzegorza Nowaka. Jej podstawowym zadaniem było uporządkowanie spraw związanych z kontraktem katowickiego szpitala EuroMedic. Bulanowska ponownie wypowiedziała szpitalowi kontrakt. Przywróciła jednak do pracy ludzi, których pozwalniał Nowak: Dorotę Suchy, dyrektor ds. medycznych, i Grzegorza Zagórnego, naczelnika wydziału gospodarki lekowej.