Zakończył się gruntowny remont budynku sanatorium Narcyz, części Uzdrowiska Ustroń – poinformowała Beata Staniaszczyk z biura prasowego American Heart of Poland (AHP).
Od 1 kwietnia br. Dyrektorem Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie będzie lek. Lech Kucharski.
W ubiegłym roku 4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ We Wrocławiu przyjął o cztery tysiące pacjentów więcej niż w 2022.
W ciągu 3,5 lat w Lesznie ma powstać Ośrodek Radioterapii Wielkopolskiego Centrum Onkologii, kolejny po Kaliszu (otwarcie 2014 r.) i Pile (otwarcie 2019 r.).
Najważniejsze wyzwania dla rozwoju rynku biotechnologicznego były tematem międzynarodowej konferencji Central European BioForum 2024 (CEBioForum 2024).
27 marca 2024 roku Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prof. dr hab. Michał Zasada, Kanclerz SGGW dr inż. Władysław W. Skarżyński i Kwestor SGGW mgr Anna Kamińska podpisali umowę ze spółką ERBUD S.A. dotyczącą budowy Innowacyjnego Centrum Nauk Żywieniowych.
Żaden szpital nie zostanie zamknięty. Ale co to w zasadzie znaczy „szpital” i czy brak zagrożenia likwidacją oznacza brak zmian?
26 marca br. w nowej siedzibie Rzecznika Praw Pacjenta odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Rady Organizacji Pacjentów z udziałem ministra Bartłomieja Chmielowca.
O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia mówi się coraz więcej, ale wymaga to konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. NFZ.
Niemożliwy w podstawowej opiece zdrowotnej i nierealny do wprowadzenia 30 czerwca bieżącego roku – tak obecny kształt systemu zarządzania jakością i bezpieczeństwem pacjenta oceniają lekarze PPOZ.
Działalność Wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. Eugeniusza Wilczkowskiego w Gostyninie zostanie rozszerzona o Centrum Zdrowia Psychicznego.
Szpital Wojewódzki im. Św. Ojca Pio w Przemyślu czekają duże inwestycje, które w większości sfinansowane zostaną ze środków budżetu województwa podkarpackiego.
Do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu trafił nowy ambulans zakupiony w ramach środków z rządowego Funduszu Medycznego.
Minister ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz i władze miasta poinformowały w środę, że Gdańsk dołączył do światowej Sieci Miast Przyjaznych Starzeniu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Forum Ekspertów ds. Cukrzycy opracowała zestaw Rekomendacji zmian w opiece diabetologicznej, które mają być wskazówką dla decydentów i parlamentarzystów, które zagadnienia powinno potraktować się priorytetowo.
Spotkania ze specjalistami, warsztaty, szkolenia, wieczór filmowy zaplanowano w kwietniu podczas akcji „Razem o autyzmie”. Wydarzenie, z okazji Światowego Miesiąca Świadomości o Autyzmie, organizuje urząd miasta w Tychach.
Na finałowe konto WOŚP wpłynęło 281 879 118,07 zł. To o blisko 38,62 mln zł więcej niż przed rokiem. Podsumowanie 32. Finału i ogłoszenie ostatecznego wyniku zbiórki odbyło się dziś na PGE Narodowym.
Prezydent Andrzej Duda złożył wizytę w Ośrodku Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej w Radziszowie, który jest częścią Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika.
Do Komisji Wyborczej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wpłynęły dwie kandydatury na stanowisko prorektora ds. Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy w kadencji 2024-2028.
Zespół Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, szpitala klinicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadził pierwszą retransplantację serca u dziecka.