Naczelna Rada Lekarska wyraziła „głębokie zaniepokojenie nasilającą się działalnością osób i instytucji, propagujących i oferujących pseudonaukowe metody diagnozowania i zwalczania chorób a także dezawuujących metody leczenia o udowodnionej skuteczności”.
Naczelna Rada Lekarska zaapelowała do Ministra Sprawiedliwości o pilną nowelizację przepisów dotyczących zasad wynagradzania biegłych sądowych z zakresu medycyny.
Inwestycja w profilaktykę, to zdrowsze społeczeństwo i mniejsze koszty leczenia powikłań cukrzycy – mówi prof. Maciej Małecki, prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Metabolicznych CM UJ w Krakowie.
Referencyjny Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Niepłodności, który działa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, w ramach finansowanego przez MZ „Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce” zostanie wyposażony w nowy, specjalistyczny sprzęt medyczny.
Wszystko wskazuje na to, że już pod koniec 2019 roku Szpital Uniwersytecki w Krakowie przyjmie pierwszych pacjentów w nowej siedzibie w Krakowie-Prokocimiu. Budowa obiektu wkroczyła w decydującą fazę. Aktualnie trwają też przetargi na zakup wyposażenia i sprzętu medycznego najnowszej generacji.
Już ponad 400 dni temu weszła w życie nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która wprowadziła w Polsce tzw. sieć szpitali. Sieć działa od 13 miesięcy, a nadal nie można doczekać się podsumowania jej funkcjonowania.
Jestem przekonany, że Konstanty Radziwiłł byłby świetnym Rzecznikiem Praw Dziecka - ocenił w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Zastrzegł jednocześnie, że w rozmowach politycznych w PiS, "nie było mowy" o jego kandydaturze.
To, co jemy, pijemy i czym oddychamy ma zasadniczy wpływ na nasze zdrowie - mówili uczestnicy wtorkowej konferencji "Żywność, woda i powietrze – czy żyjemy w bezpiecznym otoczeniu?", zorganizowanej we wtorek w Warszawie.
Sytuacja osiągnęła stan alarmowy, a każdy dodatkowy pacjent będzie oznaczał jego przekroczenie - przyznaje prof. Tomasz Wolańczyk, ordynator Oddziału Psychiatrii Wieku Rozwojowego Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. J.P. Brudzińskiego w Warszawie.
Zachodniopomorskie jest liderem, jeżeli chodzi o odsetek zwolnień wystawianych elektronicznie – powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. W październiku w Zachodniopomorskiem około 60 proc. zwolnień zostało wystawionych elektronicznie.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tradycyjnie przed kolejnym Finałem publikuje rozliczenie środków zebranych w poprzednich zbiórkach.
Oddział wewnętrzny szpitala w Piotrkowie Trybunalskim został zamknięty po tym, jak u 88-letniej pacjentki wykryto oporną na działanie większości antybiotyków bakterię Klebsiella pneumoniae, zwaną New Delhi.
Sąd skazał dziś byłego kapelana szpitala w Pile Jerzego K. na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za molestowanie pacjentki. 66-letni duchowny "miał dotykać bioder i ust 17-letniej pacjentki", a następnie miał próbować pocałować nastolatkę. Wyrok nie jest prawomocny.
10,5 mln zł dotacji z UE z programu operacyjnego woj. podlaskiego na lata 2014-2020 dostanie szpital wojewódzki w Białymstoku na zakup robota chirurgicznego – zdecydował we wtorek zarząd województwa.
Na ostatnim posiedzeniu V kadencji sejmik województwa mazowieckiego zaapelował do ministra zdrowia oraz prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia o interwencję i wsparcie zmierzające do zapewnienia dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej dla mieszkańców Warszawy na poziomie dotychczas realizowanym przy udziale ATTIS-u oraz umożliwienie pacjentkom korzystania z opieki onkologicznej oferowanej przez Zakład Onkologii Kobiecej.
50-letni amerykański operator - jeden z gości festiwalu filmowego Camerimage w Bydgoszczy - został zatrzymany m.in. po naruszeniu nietykalności policjantów - powiedziała rzecznik bydgoskiej policji Monika Chlebicz. To Matthew L. - nominowany do Oscara za "Czarnego łabędzia".
To wynik zwiększonego zapotrzebowania i zainteresowania szczepieniami w związku z niepokojącą sytuacją epidemiologiczną odry w Polsce.
3 listopada w auli Auditorium Maximum UJ odbyło się IV Forum Seniora. Tegoroczna edycja poświęcona była tematowi „Leki dla Seniora”. Spotkanie zorganizowane zostało wspólnie przez Dziennik Polski, Uniwersytet Jagielloński, Województwo Małopolskie oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.
Stygmatyzacja osób borykających się z zaburzeniami psychicznymi szkodzi nam wszystkim, całemu społeczeństwu, a nie tylko chorym i ich rodzinom – podkreślali we wtorek eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie.
We wtorek rano zły stan powietrza występuje w woj. małopolskim i śląskim. Normy stężenia pyłów są przekroczone kilkukrotnie m.in. w Krakowie i Gliwicach - ostrzega na swoich stronach internetowych Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ).