Nowy akcelerator do naświetlań pacjentów z nowotworami uruchomiono w środę w Regionalnym Ośrodku Onkologicznym szpitala im. Kopernika w Łodzi. To jedyna w regionie placówka prowadząca radioterapię.
Dzisiaj (13 listopada) w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku odbędzie się uroczystość wręczenia certyfikatu ISO 9001.
Sto milionów złotych na dostosowanie szpitali do wymagań UE przeznaczy spółka Inwestycje Medyczne Łódzkiego. W środę przedstawiciele spółki, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi i Banku Gospodarstwa Krajowego podpisali w tej sprawie list intencyjny.
W środę, 12 listopada, w Szpitalu Grochowskim w Warszawie otwarto nowy pawilon, w którym znajdują się dwa oddziały – kardiologiczny oraz chirurgii ogólnej i onkologicznej.
Rynek farmaceutyczny w październiku zanotował nieznaczny wzrost wartości sprzedaży wobec analogicznego okresu 2013 r. - wynika z analizy PharmaExpert.
12 z spośród 14 dysponentów pogotowia ratunkowego z województwa lubuskiego podpisało aneksy do umów z NFZ na na świadczenie usług z zakresu ratownictwa medycznego na przyszły rok.
Dokończenie robót budowlanych, zagospodarowanie terenu wokół szpitala oraz zakup sprzętu medycznego – na te cele przeznaczonych zostanie 10 mln zł, które otrzymał wczoraj Powiat Wadowicki w ramach dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.
Spore oszczędności wydatków na energię, poprawa komfortu pacjentów, unowocześnienie infrastruktury, ale przede wszystkim ograniczenie emisji niebezpiecznych substancji do atmosfery – w sumie aż 8 tys. ton rocznie – to najistotniejsze efekty realizacji projektów 3 małopolskich szpitalach wojewódzkich.
Od stycznia do września br. Narodowy Fundusz Zdrowia wykonał 68,77% całkowitego budżetu na refundację - wynika z najnowszego raportu płatnika.
Wojewoda zachodniopomorski Marek Tałasiewicz wręczył powołanie na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie urologii prof. dr hab. n. med. Andrzejowi Sikorskiemu, kierownikowi Katedry i Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
7 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyła się konferencja związana z uroczystością 20. rocznicy powołania organizacji pozarządowej Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca, niosącej pomoc wszystkim pacjentom, którzy zmagają się z nowotworem płuc i ich rodzinom.
Zarząd Województwa Podlaskiego pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego we środę, 12 listopada postanowił przekazać kolejną dotację celową Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.
W Miejskim Szpitalu Zespolonym przy ul. Bony w Częstochowie symbolicznie otwarto 12 listopada wyremontowany Oddział Pediatryczny. Inwestycja kosztowała blisko 1,8 mln zł.
Brak szczegółowych danych dotyczących badań prenatalnych i antykoncepcji, brak szacunków organizacji pozarządowych o liczbie nielegalnych aborcji – to niektóre z zastrzeżeń pełnomocniczki rządu ds. równego traktowania Małgorzaty Fuszary do sprawozdania MZ z wykonania tzw. ustawy antyaborcyjnej.
W latach 80. grupa lekarzy, wbrew ogólnemu zniechęceniu i trudnym warunkom, postanowiła nie tylko działać na rzecz dobra wspólnego, ale się w tym celu zorganizować... Stowarzyszenie Lekarze Nadziei otrzymało laury w Konkursie o Nagrodę Pro Publico Bono Dwudziestopięciolecia Odrodzenia Niepodległej Rzeczypospolitej.
23 autobusy do pobierania krwi przekazało centrom krwiodawstwa w ciągu ostatnich 5 lat ministerstwo zdrowia. Kluczyki do ostatnich 4 pojazdów trafiły w środę do rąk dyrektorów placówek z Katowic, Bydgoszczy, Wałbrzycha i Warszawy.
Zakończyła się budowa nowego obiektu Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytety Jana Kochanowskiego w Kielcach. Gmach od następnego roku akademickiego będzie służył kształceniu studentów kierunku lekarskiego, na którego uruchomienie zgodę wydał we wrześniu resort nauki.
Nie skupiamy się, po wyjściu z kina, na myśli: "Kiedyś było lepiej". Byłaby to zresztą myśl absurdalna, wszystko w tym filmie krzyczy, że lepiej nie było. "Bogowie" dają nadzieję, że i dziś są wśród ponad stu tysięcy lekarzy tacy, którzy pracują i leczą z pasją nie mniejszą niż pionierzy z Zabrza - pisze Małgorzata Solecka.
Życzę nam wszystkim wytrwałości i dalszego mądrego budowania naszej wolności, naszej niepodległości - mówił Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczając odznaczenia państwowe z okazji Święta Niepodległości.
Znamy nazwisko nowego dyrektora Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. W piątek zbierze się Rada Oddziału, by zaopiniować kandydaturę Tomasza Uhera na to stanowisko.