W przychodni w Brańsku (woj. podlaskie) jest już potrzebny do informatyzacji sprzęt, lekarze i pielęgniarki również są do tego przygotowani. Problem polega na czym innym – w przychodni co jakiś czas zdarzają się przerwy w dostawie prądu.
1 października w odnowionej Auli UMK w Toruniu odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2014/2015.
Oddział Intensywnej Terapii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju znajduje się w czołówce ośrodków w kraju spełniających wymagania Europejskiego Towarzystwa Neonatologii - informuje lecznica.
Szpital wojskowy w Żarach – jedna z największych jednostek ochrony zdrowia w regionie - ma już 70 lat.
Agenci CBA zatrzymali byłą dyrektor Departamentu Gospodarki Lekami NFZ i dyrektor ds. sprzedaży dużej firmy farmaceutycznej. Tej pierwszej prokuratura zarzuca skorzystanie z wycieczki turystycznej w zamian za pomoc przy zatwierdzeniu refundacji leku.
Medycyna pracy może pomóc w skuteczniejszej profilaktyce raka - przekonywali w czwartek lekarze onkolodzy podczas konferencji dotyczącej profilaktyki chorób nowotworowych u pracujących kobiet.
Liczba przeszczepów narządów w Polsce sukcesywnie wzrasta. Wciąż jednak konieczne jest edukowanie społeczeństwa, bo niewiedza i brak zaufania do lekarzy są istotną przeszkodą - mówił krajowy konsultant ds. transplantologii prof. Lech Cierpka w trakcie uroczystości nadania wyróżnień zasłużonym dawcom.
Zmiany w przestrzennym ułożeniu włókien materiału genetycznego w neuronach mogą prowadzić do zaburzeń neuropsychicznych, odkrył polsko-hiszpański zespół naukowców.
Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystąpił do Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza w sprawie standardów w profilaktycznej opiece zdrowotnej nad dziećmi w wieku od 0 do 5 lat.
W Polsce dramatycznie brakuje oddziałów geriatrycznych, jest za mało miejsc w zakładach opiekuńczo-leczniczych. Specjaliści podkreślają, że nie ma szans na poprawę sytuacji bez zmian wyceny usług medycznych w dziedzinie geriatrii – pisze "Gazeta Polska Codziennie".
Na stanowisko Dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia została zatrudniona Magdalena Alicja Kraszewska, dotychczasowy zastępca dyr. ds. Ekonomiczno-Finansowych Wielkopolskiego OW NFZ.
W II kwartale oddziały NFZ przeprowadziły 157 postępowań kontrolnych ordynacji lekarskiej. Tylko w 20 przypadkach nie stwierdzono nieprawidłowości w zakresie ordynacji lekarskiej. Co punktowali kontrolerzy?
Chorych na cukrzycę typu 2 leczymy w Polsce wciąż za pomocą leków, które zaczęto stosować w latach 50. ubiegłego wieku – powiedzieli diabetolodzy. Jesteśmy jedynym krajem UE, który w żadnym zakresie nie refunduje tzw. inteligentnych leków inkretynowych.
Spółka inwestująca w medycynę rozważa projekty w więziennictwie. Koszt jednej placówki szacuje na 30-40 mln zł - pisze "Puls Biznesu".
Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych krytycznie ocenia expose Kopacz.
W środę w Legnicy (Dolnośląskie) rozpoczęła działalność filia zakładu radioterapii Dolnośląskiego Centrum Onkologii. Rocznie będzie mogła obsłużyć prawie tysiąc pacjentów. Dotychczas wszyscy chorzy musieli dojeżdżać na zabiegi do Wałbrzycha lub Wrocławia.
Nowy rok akademicki uroczyście zainaugurował w środę Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Kształci się w nim ponad 7 tys. osób, w tym przeszło 1,1 tys. obcokrajowców.
Wodzisławskie Centrum Sercowo-Naczyniowe przyjęło pierwszych pacjentów. 29 września ta kolejna placówka Polsko-Amerykańskich Klinik Serca rozpoczęła swoją działalność. Na razie dla pacjentów dostępne będą tylko przychodnie: kardiologiczna i chirurgii naczyniowej.
Powiat Szczecinecki dzięki unijnemu wsparciu zakupi specjalistyczny sprzęt ratowniczy, agregaty prądotwórcze oraz utworzy pierwszy w regionie mobilny szpital.
W ramach projektu o wartości ponad 9 mln zł, w tym aż 7,5 mln wsparcia z UE oraz ponad 1,5 mln zł pochodzących z budżetu województwa mazowieckiego, w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie został przeprowadzony kompleksowy remont SOR.