24 stycznia Krajowy Koordynator Polskiej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie, dr hab. m. med. Bożena Walewska-Zielecka zorganizowała spotkanie w sprawie reaktywowania Polskiej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie i ponowne jej zgłoszenie do Europejskiej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie.
W styczniu br. Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging po raz pierwszy wręczyło certyfikaty lekarzom medycyny estetycznej - absolwentom oraz wykładowcom Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
W Krakowie otwarto pierwszą w Polsce Pracownię Radioterapii Protonowej, w której leczeni będą chorzy na nowotwory oka.
Komisja Ochrony Zdrowia Sejmiku Województwa Małopolskiego zgłosiła wniosek o odwołanie Barbary Bulanowskiej ze stanowiska dyrektora Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
Każdy oddział urologiczny i nefrologiczny w Polsce dostanie sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - obiecuje Jurek Owsiak, który podsumował tegoroczny finał.
Związkowcy należący do Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych woj. pomorskiego nie zostali wczoraj wysłuchani przez radnych województwa na sesji sejmiku.
Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zaapelował do medyków o niezatrudnianie się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 1 im. prof. Józefa Gasińskiego w Tychach
Wojskowy Instytut Medyczny ma nową Klinikę Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej. Uroczyste otwarcie, połączone z konferencją pt. "WIM - profesjonalizm, wiedza i nowoczesność w służbie drugiemu człowiekowi", odbyło się 31 stycznia.
Szpital im. Zygmunta Patryna w Wieluniu wzbogacił się o nowoczesną, oficjalnie oddaną 31 stycznia centralną sterylizatornię.
Wiceminister zdrowia Jakub Szulc poinformował, że resort planuje "implementację systemu umożliwiającego zbieranie porównywalnych informacji kosztowych o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych według jednolitych i bardzo precyzyjnych wytycznych".
Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz wystąpiła do wiceministra zdrowia Cezarego Rzemka z prośbą o rozważenie przywrócenia możliwości organizowania Lekarskiego Egzaminu Państwowego i Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego w innym terminie niż sobota, dla osób uznających ten dzień za święto z przyczyn religijnych.
Kontraktacja świadczeń medycznych na 2011 rok przeprowadzona przez Małopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia została dokonana arbitralnie, autokratycznie i z żenującą niekiedy niekompetencją - oświadczyła Okręgowa Rada Lekarska w Krakowie.
Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta w imieniu m. st. Warszawy dokonał rozstrzygnięcia przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej i przetargowej na budowę szpitala wraz z lądowiskiem dla śmigłowców w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Budowa Szpitala Południowego".
Samorząd województwa podlaskiego nie zamierza przekształcać w spółki prawa handlowego podległych mu lecznic.
Od 1 marca zmieniają się zasady nocnej i świątecznej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej w podstawowej opiece zdrowotnej - przypomina Joanna Mierzwińska, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
Załoga NZOZ Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, stacja Nakło nad Notecią oraz Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, stacja w Pyskowicach zwyciężyły w VI Zimowych Międzynarodowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym - Szczyrk 2011.
Z udziałem wicewojewody śląskiego Stanisława Dąbrowy oraz m.in. wicestarosty częstochowskiego Janusza Krakowiana, przewodniczącego Zarządu Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność" Mirosława Kowalika oraz przedstawiciela Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Aleksandra Brzęski odbyło się spotkanie w sprawie przekształcenia Szpitala Powiatowego w Blachowni.
Ponieważ jednym z kryteriów oceny jest wykazanie odpowiedniego czasu pracy lekarzy specjalistów, dyrekcja SPSK1 - jak informuje "Gazeta Wyborcza" - dała lekarzom do podpisania umowy o zakazie konkurencji.
Trwa rozbudowa Szpitala Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzi - informuje tamtejsza "Gazeta Wyborcza".
Urząd Miasta Zabrze zachęca do głosowania w konkursie na opracowanie koncepcji pomnika upamiętniającego postać prof. Zbigniewa Religi wraz z koncepcją zagospodarowania terenu wokół pomnika.