Zdarzają nam się spory w koalicji, ale to nie zdanie innych resortów, ale przede wszystkim rozmowy z nauczycielami spowodowały, że edukacja zdrowotna będzie nieobowiązkowa – powiedziała szefowa MEN Barbara Nowacka.
Anna Duliban-Wojnar z Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc (PCChP) w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie (USK w Rzeszowie) została nowym konsultantem wojewódzkim w dziedzinie immunologii klinicznej.
Trudno zaakceptować sytuację, w której przy stale zwiększającym się ruchu lotniczym w Polsce, obniża się wymogi dotyczące bezpieczeństwa zdrowotnego pasażerów na lotniskach – czytamy w stanowisku Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej w sprawie projektu rozporządzenia ministra infrastruktury zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków eksploatacji lotnisk.
Myśląc o chorych na otyłość, trzeba wyobrazić sobie, że są to chorzy, którzy po zjedzeniu posiłku nie czują sytości. Oczekiwanie od nich, że przestaną jeść, jest nieuprawnione – mówi prof. Mariusz Wyleżoł, prezes-elekt PTLO.
Dr hab. Joanna Konopińska jest nową przewodniczącą Rady Klinicystów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Zastąpiła prof. Bożenę Sobkowicz, która przeszła na emeryturę.
Nie zapewniono kompleksowej opieki onkologicznej i równego dostępu do świadczeń finansowanych ze środków publicznych. Nie powiodła się też próba wdrożenia Krajowej Sieci Onkologicznej.
24 lutego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego otwarto uroczyście Pracownię Endoskopową.
Zespół Kliniki Kardiochirurgii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy pod kierownictwem dr hab. n. med. Wojciecha Pawliszaka, prof UMK, przeprowadził dziś (24 lutego) tysięczną operację TAVI (Transcatheter Aortic Valve Implantation).
Do konsultacji trafił projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wzoru karty diagnostyki i leczenia onkologicznego.
Szpital im. Marciniaka otwiera Centrum Ortopedii Rekonstrukcyjnej i Artroskopowej, w którego skład wchodzi nowoczesna sala służąca do zabiegów chirurgii małoinwazyjnej z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec w ramach Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych przyznał już odszkodowania 240 osobom na łączną kwotę 14 730 422,40 zł.
Wojewoda warmińsko-mazurski Radosław Król powołał nowych konsultantów wojewódzkich, którzy od 1 marca zadbają o jakość opieki medycznej w regionie.
Już po raz drugi Oddział Kliniczny Chirurgii Naczyniowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie przeprowadził małoinwazyjny zabieg endowaskularnego zaopatrzenia okołonerkowego tętniaka aorty brzusznej z zastosowaniem nowego innowacyjnego modelu stentgraftu fenestrowanego.
Poznaliśmy wyniki II konkursu THCS JTC 2024 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Agencja Badań Medycznych przeznaczy ponad 26 mln zł na sfinansowanie siedmiu przedsięwzięć w obszarze wyrobów medycznych i rozwiązań diagnostycznych na styku medycyny, informatyki, nowych technologii i sztucznej inteligencji.
Rzecznik Praw Obywatelskich zwraca uwagę na konieczność budowania bezpieczeństwa lekowego, w tym wzmocnienia produkcji leków w kraju oraz opublikowania wykazu leków krytycznych.
W Zespole Szkół Specjalnych nr 89 w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie Odznaki Honorowej za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka prof. Annie Dobrzańskiej.
Prezes UODO Mirosław Wróblewski zwraca się z tym postulatem do minister zdrowia Izabeli Leszczyny.
Dzwon Zwycięstwa, symbol walki jaką toczą mali pacjenci, zabił w Klinice Noworodków z Intensywną Opieką Medyczną w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie (USK w Rzeszowie).
Policjanci z Otwocka zlikwidowali nielegalną linię produkującą środki farmaceutyczne.