W najbliższych dniach PPOZ ponownie zamierza interweniować w Ministerstwie Zdrowia i Centrum e-Zdrowia w sprawie braku systemowych rozwiązań dotyczących refundacji leków.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.
Od poniedziałku Bielskie Centrum Psychiatrii Olszówka (BCP) poszerzy swoją bazę o willę w centrum Bielska-Białej. Jej adaptacja została zakończona. Koszt wyniósł 10,3 mln zł – poinformowała rzecznik bielskiego starostwa Magdalena Fritz.
2,7 mln zł rządowej dotacji pochłonie remont dwóch oddziałów pleszewskiego szpitala, który niebawem zacznie się w placówce – poinformował prezes zarządu szpitala Błażej Górczyński. Nowy sprzęt medyczny dla oddziałów za 7 mln zł został już zakupiony.
Ministerstwo Zdrowia informuje, że termin przeprowadzenia oceny wniosków złożonych w naborze D.1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych” zostaje wydłużony i zostanie zakończony w I kwartale 2025 r.
Na początku roku media obiegła informacja o tym, że Ministerstwo Zdrowia zamierza przeznaczyć więcej pieniędzy na leczenie stomatologiczne. Nie ma jednak mowy o tym, by zwiększono limity czy ich wycenę.
Sytuacja szpitala w Nisku była głównym tematem konferencji prasowej wojewody podkarpackiego Teresy Kubas-Hul.
Leczenie ran u dzieci jest w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu integralną częścią całej terapii – poinformował ośrodek w komunikacie.
Prawo Yerkesa-Dodsona, choć obecne w psychologii już od ponad stu lat, wciąż może być dla nas pomocne, a w najgorszym wypadku inspirujące, także jeśli chodzi o postanowień noworocznych.
W związku z udziałem Ministerstwa Zdrowia i Centrum e-Zdrowia w projekcie pn. Second Joint Action Towards the European Health Data Space (TEHDAS2) resort informuje o możliwości wzięcia udziału w konsultacjach publicznych, poświęconych wytycznym i specyfikacjom technicznym.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe szczególnie zasłużonym członkom prezydenckiej Rady do Spraw Ochrony Zdrowia.
System automatycznej refundacji jest krokiem w dobrym kierunku i docelowo powinien polegać na trwałym nabywaniu przez pacjenta przywilejów refundacyjnych do poszczególnych grup leków – zaznacza samorząd lekarski.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że termin przeprowadzenia oceny wniosków złożonych w naborze D.4.1.1 „Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym” zostaje wydłużony do 28 lutego 2025 r.
OZZL przypomina, że troska o zdrowie publiczne powinna być priorytetem rządzących i apeluje do MEN oraz wszystkich decydentów o wprowadzenie „Edukacji Zdrowotnej” jako obowiązkowego przedmiotu w szkołach.
Konsumpcja e-papierosów wśród młodzieży rośnie alarmująco: statystyki pokazują, że sięga po nie już ponad 20 proc. nastolatków w wieku 13–15 lat.
Ministerstwo Zdrowia anulowało konkurs dla szpitali na inwestycje w onkologię. Czas znowu nam ucieka, to kolejne miesiące, kiedy nie możemy podjąć działań – powiedział w piątek Wojciech Zawalski, p.o dyrektora szpitala uniwersyteckiego w Rzeszowie, który czeka na 300 mln zł.
Prezydenckie rady do spraw zdrowia i edukacji dyskutowały w piątek o edukacji zdrowotnej, nowym przedmiocie szkolnym. Kilkoro dyskutantów sformułowało wniosek: edukacja zdrowotna tak, ale z wyłączeniem edukacji seksualnej – poinformował prof. Andrzej Waśko.
Inwestycje o łącznej wartości 415 mln zł, które dofinansowano kwotą 279 mln zł, miały na celu poprawę dostępności usług zdrowotnych oraz podniesienie ich jakości. Jednak z powodu nierzetelnego przygotowania konkursów i nieprawidłowej realizacji projektów, dostępność opieki zdrowotnej w regionie nie uległa poprawie.
Obecne zasady ewaluacji nie dają gwarancji rzetelnej oceny efektywności i jakości działalności naukowej – czytamy w liście Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych do ministra nauki i szkolnictwa wyższego.
W detektorze politycznej hipokryzji właśnie przekroczono skalę – mówi Michał Bulsa, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie.