Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju przekazano nowoczesne łóżko porodowe i lampę operacyjną, które trafiły na oddział położniczo-ginekologiczny – poinformowała placówka.
Szpital Wojewódzki w Opolu podsumował ostatnie dwa lata współpracy z Fundacją dr Clown.
574 dzieci urodziło się w Poznaniu za sprawą miejskiego programu zapłodnienia pozaustrojowego – poinformował urząd miasta. Program zakończył się w grudniu 2024 r., gdy refundowanie zabiegu przejęło państwo.
Cieszę się, że edukacja zdrowotna w ogóle będzie w szkole. To przedmiot chyba ważniejszy od wszystkich innych – mówiła w programie „Gość poranka” TVP Info o nowym, nieobowiązkowym przedmiocie w szkole ministra zdrowia Izabela Leszczyna.
Poseł Urszula Pasławska, wojewoda Radosław Król oraz wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Sylwia Jaskulska odwiedzili Ełk, aby wspólnie z władzami szpitala i miasta omówić plany reaktywacji oddziału neurologii w szpitalu wojskowym.
Ministerstwo Zdrowia nie ogłosiło jeszcze naboru w konkursach na kardiologię i dla szpitali ogólnych w ramach Krajowego Planu Odbudowy. W praktyce szpitale będą miały rok na wydanie tych pieniędzy – pisze "Rzeczpospolita".
8 stycznia minęło 5 lat od wprowadzenia w Polsce obowiązku wystawiania recept w postaci elektronicznej.
Zarząd Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych spotkał się z minister zdrowia Izabelą Leszczyną, prezesem NFZ Filipem Nowakiem, wiceprezesem NFZ Jakubem Szulcem oraz prezesem AOTMiT Danielem Rutkowskim.
Specjaliści z Kliniki Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej WUM wykonali pionierski zabieg implantacji innowacyjnego rejestratora arytmii, w którym zastosowano algorytmy sztucznej inteligencji.
Myślę, że kompromis w sprawie nieobowiązkowej edukacji zdrowotnej w szkołach, który udało się wypracować, który dzięki PSL-owi możemy zawierać, jest jak najbardziej zasadny – ocenił w czwartek wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.
Rada Organizacji Pacjentów przy Rzeczniku Praw Pacjenta (zrzeszająca ponad 145 organizacji pacjenckich) i Rada Organizacji Pacjentów przy ministrze właściwym do spraw zdrowia wydały stanowiska, w których jednoznacznie wskazują na potrzebę wprowadzenia przedmiotu edukacja zdrowotna jako obligatoryjnego dla wszystkich uczniów.
Agencja Badań Medycznych ogłosiła wyniki konkursu na badania aplikacyjne w obszarze biomedycznym, przeznaczając ponad 446 mln zł na 57 projektów.
Inż. Krystian Brzozowski, członek zespołu badawczego prowadzonego przez dr. n. med. Macieja Bobowicza w II Zakładzie Radiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz student Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, został laureatem prestiżowego grantu RADIUM w 2025 r.
Po jednym mocnym drinku nie zmieniają się poglądy na to, co jest dobre, a co złe, za to rozmywa się widzenie wartości takich jak troska i czystość – wynika z polskich badań.
Prawie 11,5 mln zł będzie kosztował remont Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień w Smażynie (Pomorskie).
Długotrwała izolacja, lęk przed chorobą i utrata bliskich przyczyniły się do wzrostu liczby przypadków depresji – podkreślają eksperci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
W województwie łódzkim powstaną nowe stacje do wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych.
Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach otrzyma ponad 11,6 mln zł z Agencji Badań Medycznych w ramach KPO na realizację trzech projektów badawczych. Środki te zostaną przeznaczone na innowacyjne metody diagnostyki i terapii nowotworów, w tym guzów mózgu, czerniaka oraz nowotworów HPV-zależnych.
Nowoczesny sprzęt trafił do Pracowni radiologii zabiegowej – pracowni angiografii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Korczaka w Słupsku pod koniec ubiegłego roku.
W wyniku kompleksowych analiz, mając na względzie istotne zagrożenia dla bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków, NIK podjęła decyzję o rozpoczęciu kontroli doraźnej, której celem jest weryfikacja ryzyk braku bezpieczeństwa lekowego.