W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 25 161 nowych zakażeń koronawirusem, co jest największą liczbą od połowy listopada, a także zarejestrowano 612 kolejnych zgonów z powodu COVID-19 - poinformował w środę wieczorem brytyjski rząd.
Od środy obowiązuje w Niemczech twardy lockdown. W całym kraju zamknięto szkoły, dzieci uczą się z domów. Ale cyfrowe platformy edukacyjne, za pośrednictwem których uczniowie mają uzyskać dostęp do treści edukacyjnych, zawodzą - pisze w środę dziennik "Bild".
680 osób zmarło tej doby we Włoszech z powodu COVID-19, potwierdzono 17 572 nowe zakażenia koronawirusem - poinformowano w środę w biuletynie ministerstwa zdrowia.
W Ameryce Północnej i Południowej koronawirusem zakaziło się blisko 31 mln ludzi, z powodu COVID-19 zmarło prawie 787 tys. z nich - poinformowała w środę regionalna dyrektorka Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Carissa Etienne.
Dane ministerstwa zdrowia przedstawione w środę wskazują na wzrost zakażeń koronawirusem. We wtorek przybyło 7889 osób z pozytywnych wynikiem testów. Ostatni taki wysoki wynik zanotowania 12 listopada br.
Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore poinformował we wtorek wieczorem czasu miejscowego, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano w USA 1311 ofiar śmiertelnych COVID-19.
W Hiszpanii w ciągu ostatniej doby nasiliła się epidemia COVID-19 - poinformował we wtorek resort zdrowia tego kraju. Od poniedziałku wskutek zachorowania na COVID-19 zmarło tam 388 pacjentów, a infekcję koronawirusem potwierdzono u 10,3 tys. osób.
W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 506 zgonów z powodu COVID-19 oraz wykryto 18 450 nowych zakażeń koronawirusem - poinformował we wtorek po południu brytyjski rząd.
846 osób zmarło minionej doby we Włoszech z powodu COVID-19, potwierdzono 14 844 nowe zakażenia koronawirusem - to dane z wtorkowego biuletynu resortu zdrowia tego kraju. To znaczny wzrost zgonów w porównaniu z poprzednimi dniami.
Niemcy, Czechy, Słowacja i Litwa zamykają się przed Bożym Narodzeniem - opisuje sytuację pandemiczną u naszych sąsiadów środowa "Gazeta Wyborcza". Dziennik zauważa też, że Polsce - inaczej niż u naszych sąsiadów - o dodatkowych obostrzeniach na święta i na sylwestra na razie nic nie wiadomo.
Pierwszy skazany lekarz zaczął pracować we wtorek w szpitalu w zakładzie karnym w Brnie - poinformowała rzeczniczka czeskiej Służby Więziennej Petra Kuczerova. Decyzję o dopuszczeniu lekarzy do wykonywania zawodu uzasadniła dramatycznych brakiem personelu medycznego w przywięziennych szpitalach.
Powołana przez szwedzki rząd oraz opozycję komisja ds. zbadania strategii walki z koronawirusem orzekła we wtorek, że "Szwecja nie uchroniła osób starszych przed zakażeniem i śmiercią". Wskazała na wiele zaniedbań w opiece społecznej. Minister ds. socjalnych nie zamierza jednak odejść.
W domu opieki "Domicil" w Berlinie 120 pensjonariuszy i pracowników zostało zakażonych koronawirusem - podał niemiecki dziennik "Tagesspiegel". Dwanaście z tych osób zmarło z powodu COVID-19. Sprawa stała się znana tylko dlatego, że członek rodziny osoby zmarłej w "Domicil" zgłosił się do redakcji.
W Korei Płd. zmarło 13 osób zakażonych koronawirusem, najwięcej w ciągu jednej doby od początku pandemii – podały we wtorek służby medyczne. Łączny bilans zgonów wzrósł w tym kraju do 600, w szybkim tempie przybywa też chorych na COVID-19 w stanie krytycznym.
Na Ukrainie w poniedziałek potwierdzono 8416 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, wyzdrowiało rekordowe 16 150 osób, a 233 zainfekowanych zmarło - przekazał we wtorek ukraiński minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow.
Jak donosi EURACTIV.pl, dyrektorzy pięciu największych szpitali w Szwajcarii wystosowali do pełniącego funkcję ministra zdrowia Alaina Berseta list, w którym domagają się wzmożonych działań na rzecz zahamowania rozwoju pandemii.
W ciągu ostatniej doby zarejestrowano w Meksyku 5930 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 345 kolejnych zgonów - poinformowało w poniedziałek wieczorem czasu miejscowego meksykańskie ministerstwo zdrowia.
Negocjatorzy PE i reprezentującej Radę UE niemieckiej prezydencji porozumieli się w poniedziałek wieczorem w sprawie programu zdrowotnego UE na lata 2021-2027 „EU4Health”.
Minister zdrowia Bułgarii Kostadin Angełow opowiedział się w poniedziałek za przedłużeniem lockdownu, który miał zostać zniesiony 21 grudnia. Jednak 60 proc. Bułgarów chce zniesienia restrykcji, związanych z epidemią.
W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 20 263 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, a także zarejestrowano 232 kolejne zgony z powodu COVID-19 - poinformował w poniedziałek wieczorem brytyjski rząd.