Wywiady

 • Więź z pacjentami to moja główna siła napędowa

  To nie jest daleko wysunięta placówka „za górami, za lasami”, ale praca w naszej przychodni różni się od wielkomiejskich ośrodków – o pracy lekarza rodzinnego w małej społeczności opowiada lek. Agnieszka Jaremko.

 • Pamięć to dziurawe wiadro

  Pamięć to ograniczona liczba skojarzeń. Nawet jeśli uważamy, że pamiętamy bardzo dużo, badania wskazują, że raczej wciąż przychodzi nam na myśl to samo – mówi Miłosz Brzeziński, konsultant, coach biznesu, pisarz i publicysta.

 • Kluczowe jest to, że zaczęliśmy rozmawiać

  Na papierze wszystko wygląda bardzo pięknie. Ale nawet najlepszy projekt, jeśli nie ma odpowiedniej implementacji, można bardzo prosto zepsuć – mówi Jacek Krajewski, prezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie.

 • Dwugłos w sprawie samotności

  Przyjazna atmosfera w pracy, ograniczony stres zawodowy, pozytywne więzi emocjonalne między lekarzami i pozostałym personelem – nieosiągalna utopia czy modelowe rozwiązanie?

 • Jak dobrze, że możemy się spotkać

  Jeśli myślimy o szkoleniach czy konferencjach, to wiele istotnych rzeczy rozgrywa się nie w trakcie właściwych zajęć, co w przerwach. To wtedy ludzie nawiązują kontakt, który przekłada się na współpracę, możliwość rozwoju – mówi dr Katarzyna Cyranka, psychoterapeutka, psycholog kliniczny.

 • Uwaga na nowy profil pacjenta z atypowym zawałem serca

  O kluczowej roli świadomości nietypowych objawów zawału serca mówi prof. Robert Gil, kierownik Kliniki Kardiologii CSK MSWiA, prezes elekt PTK.

 • Trzeba mieć rezerwy, żeby walczyć z chorobą

  Jeśli rozpoznamy niedożywienie, nie tyle powinniśmy zastanawiać się nad rozpoczęciem leczenia żywieniowego, ale wręcz mamy obowiązek jego wdrożenia.

 • Będzie spotkanie w sprawie aneksów

  Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu udało się ustalić z ministrem zdrowia i prezesem NFZ, że w tym tygodniu odbędzie się spotkanie, na którym wyjaśnimy sobie kwestię aneksów – mówi Jacek Krajewski, prezes FPZ.

 • Flozyny i ich zastosowanie u pacjentów w starszym wieku

  Flozyny przebojem weszły do armamentarium diabetologicznego i kardiologicznego. Dlaczego powinniśmy je stosować – wyjaśnia prof. Leszek Czupryniak.

 • Człowiek zaczął pić z jakiegoś powodu

  Wiele osób uzależnionych nie rozumie, dlaczego proponuje im się leczenie. Nie wiedzą, że ich zachowania świadczą o uzależnieniu – mówi dr Bohdan Woronowicz, psychiatra, specjalista i superwizor psychoterapii uzależnień.

175 artykułów - strona 1 z 18