W artykule przedstawiamy skrót wytycznych Advisory Committee on Immunization Practices (ACIP) z uwzględnieniem szczepionek dostępnych w Polsce.
Jaka jest częstość półpaśca u dzieci i grupy ryzyka jego wystąpienia? U kogo konieczne jest leczenie?
Jakie interwencje są skuteczne, a jakie niezalecane w zapobieganiu nagłym zgonom niemowląt?
Amerykański Advisory Committee on Immunization Practices opublikował zalecenia dotyczące zapobiegania zachorowaniom na grypę w nadchodzącym sezonie epidemicznym za pomocą szczepień. Przedstawiamy najważniejsze zalecenia przydatne lekarzom w Polsce.
Przegląd publikacji obejmuje okres od 1.01.2022 r. do 19.04.2023 r.
Autor przedstawia aktualne zalecenia dotyczące badań przesiewowych i diagnostyki cukrzycy, wartości docelowych, postępowania w cukrzycy typu 1 i 2, przewlekłych powikłań cukrzycy, ciąży oraz chirurgii metabolicznej.
W artykule omówiono kliniczne aspekty rozpoczęcia, wprowadzenia, czasu stosowania, przerywania, monitorowania i bezpieczeństwa diety o małej zawartości FODMAP u dzieci oraz związanych z nią zagrożeń, a także profesjonalnego poradnictwa.
Komu zalecać to szczepienie i jakie są przeciwwskazania? Czy przed szczepieniem należy potwierdzić przebycie w przeszłości ospy wietrznej? Na te i inne wątpliwości odpowiadają eksperci Polskiego Towarzystwa Wakcynologii, Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Polskiego Towarzystwa Badania Bólu i Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.
W artykule przedstawiono, kiedy po ugryzieniu należy wdrożyć antybiotykoterapię, zależnie od rodzaju rany.
Jak postępować w przypadku niedrożności dróg oddechowych po aspiracji ciała obcego zgodnie z wytycznymi?
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.