Badanie poświęcono związkowi ekspozycji na kleszcze z zespołem alfa-gal.
W badaniu kohortowym obejmującym ponad 196 000 noworodków oceniono wpływ szczepienia przeciwko COVID-19 matek w okresie ciąży na ryzyko wybranych powikłań u ich dzieci, takich jak krwawienie śródczaszkowe, małopłytkowość, sepsa, niewydolność oddechowa, encefalopatia niedotlenieniowo-niedokrwienna, krwawienie z przewodu pokarmowego.
Wyniki badań KESTREL i KITE
Wyniki badania klinicznego z randomizacją przeprowadzonego na grupie 58 pacjentów poddawanych laryngektomii całkowitej.
W badaniu przeanalizowano wpływ stosowania zgrupowanej podskórnej immunoterapii alergenowej (SCIT) na zmniejszenie śladu węglowego.
Czy zastosowanie leczenia neoadiuwantowego u chorych na resekcyjnego czerniaka w III stopniu zaawansowania poprawia wyniki leczenia w porównaniu z uzupełniającym leczeniem niwolumabem – wyniki badania NADINA
Czy osoby szczepione preparatami mRNA były narażone na większe ryzyko ADEM? Zapoznaj się z wynikami badania.
Omówienie wyników przeglądu systematycznego opublikowanego w listopadzie 2023 r. na łamach czasopisma „Medicine”.
Przy jakich dolegliwościach u dzieci stosowanie inhibitorów pompy protonowej jest zasadne?
Omówienie wyników badania z randomizacją o akronimie ARCTIC REWIND opublikowanego na łamach czasopisma „Lancet Rheumatology”.
Istotna jest ocena czasu trwania i dynamiki narastania objawów oraz liczby zajętych ślinianek.
Które substancje zanieczyszczające powietrze wpływają na rozwój chorób alergicznych? Jakie choroby alergiczne rozwijają się w efekcie zanieczyszczenia powietrza? Zapoznaj się z wynikami badania.
W duńskim badaniu kohortowym oceniono skuteczność rzeczywistą szczepienia w zapobieganiu zmianom przedrakowym i rakowi odbytu u kobiet w wieku 17–32 lat.
Stosowanie edoksabanu przez 12 miesięcy w porównaniu ze stosowaniem tego leku przez 3 miesiące u chorych z aktywnym nowotworem i izolowaną dystalną zakrzepicą żył głębokich – badanie ONCO DVT.
Badanie ODAK
Wyniki dotyczące 150 uczestników badania SCORE2
Badanie poświęcono obserwacji następujących wraz z wiekiem zmian częstości występowania chorób alergicznych u dzieci.
Wieloośrodkowe badanie kliniczne z randomizacją i podwójnie ślepą próbą oraz oceną wyższości stosowania profilaktyki antybiotykowej, z analizą ITT.
Dolegliwości bólowe u chorych z przepukliną pachwinową są częstsze, niż dotychczas szacowano, i obniżają jakość życia.