Przechorowanie COVID-19 może przyspieszyć powiększenie tętniaka aorty brzusznej – wskazuje na to analiza wyników badań prowadzonych na świecie. Również polscy specjaliści potwierdzają wzrost zachorowań.
Mamy 52 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 i z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami nie zmarła żadna osoba.
Spółki Polregio, Koleje Małopolskie i Koleje Wielkopolskie poinformowały, że "ze względu na poprawiającą się sytuację epidemiologiczną" z dniem 1 lipca 2021 r. wycofana zostaje sprzedaż biletów według oferty specjalnej "Bilet miesięczny za 1 zł dla pracowników ochrony zdrowia".
Naczelna Rada Lekarska zdecydowanie krytycznie ocenia dotychczasowe działania ministra Adama Niedzielskiego i pracę kierowanego przez niego resortu – czytamy w stanowisku NRL.
Do konsultacji trafił projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie limitu przyjęć na studia na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym.
Będzie pilotażowy program w zakresie opieki specjalistycznej nad pacjentami leczonymi z powodu otyłości olbrzymiej - powiedział w poniedziałek w TVP Info wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Naczelna Rada Lekarska postuluje podjęcie działań na rzecz wcześniejszego wdrożenia przepisu dotyczącego terminu publikowania bazy pytań testowych w zakresie Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego.
Naczelna Rada Lekarska wystosowała apel do Ministra Zdrowia o podjęcie działań zmierzających do rozwiązania problemów środowiska lekarzy dentystów i polskiej stomatologii.
Ponad 70 proc. Polaków deklaruje, że w ramach swojej codziennej pracy korzysta z komputera, a aż 44 proc. poświęca ponad cztery godziny dziennie na korzystanie ze smartfona, tabletu. „Nie pozostaje to obojętne dla naszego wzroku” – alarmują specjaliści.
Zakończyły się negocjacje między Narodowym Funduszem Zdrowia a Federacją Porozumienie Zielonogórskie. O tym, co ustalono, opowiada Jacek Krajewski, prezes FPZ.
Z niepokojem obserwujemy sytuację, w której obowiązek rozpoczęcia wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej oraz raportowania zdarzeń medycznych od 1 lipca jest niemożliwy do wykonania przez wiele placówek, a mimo to MZ nie podejmuje działań zmierzających do jego odroczenia – głosi stanowisko samorządu lekarskiego.
Specjalistów niepokoi wzrost liczby pacjentów, którzy skarżą się na powikłania po przebyciu COVID-19. Trudności z oddychaniem, uszkodzenie mięśnia sercowego, tworzenie się zagrażających życiu zakrzepów to tylko niektóre skutki infekcji.
Lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia nie przyjmują stanowiska wielkopolskiego oddziału NFZ, który nie przyjął aneksów przedłużających umowy na świadczenie usług zdrowotnych do 31 sierpnia.
Odbył się Zarząd i Walne Zgromadzenie Delegatów Federacji Porozumienie Zielonogórskie. Spotkanie zdominowała kwestia kończących się kontraktów z NFZ. Ponad 2 tys. poradni mających pod swoją opieką blisko 12 mln Polaków nie ma aneksów na kolejne miesiące.
Mamy 71 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło 5 osób.
To historyczny moment. Po sześciu latach nauki mury Uniwersytetu Zielonogórskiego opuścił pierwszy rocznik kierunku lekarskiego. - Mam jeszcze jedno marzenie - zostańcie z nami! - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.
Rok temu ze względu na drugą falę epidemii wręczenie odznaczeń przyznawanych przez delegaturę pilską Wielkopolskiej Izby Lekarskiej nie było możliwe. Dlatego w tym roku Złote i Srebrne Eskulapy wręczono laureatom zarówno z 2020, jak i 2021 roku.
Poprawa funkcjonowania służby zdrowia jest jednym z fundamentalnych celów w Polskim Ładzie - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że za rok, dwa na służbę zdrowia będzie wydawanych dwukrotnie więcej środków niż w 2015 r.
Mamy 100 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło 16 osób.
Dwa zespoły badawcze Uniwersytetu Medycznego w Lublinie otrzymały złote medale na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG® , które odbyły się 15-16 czerwca.