Rada Ministrów zadecydowała o wdrożeniu programu rewitalizacji Centrum Onkologii w Warszawie, a minister zdrowia Łukasz Szumowski, podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Opolu, obiecał miliard złotych na najnowocześniejsze centrum onkologii w Europie. „To całkowite niezrozumienie potrzeb pacjentów” – alarmuje Agata Polińska, Wiceprezes Fundacji Alivia.
16 mld zł rocznie przeznacza sektor publiczny i prywatny na zasiłki lekarskie; 83 mld zł traci PKB na absencji pracowników. Odpowiednia profilaktyka zdrowia może przynieść oszczędności liczone w miliardach złotych - podkreślali eksperci podczas Kongresu 590.
Dzieci, które chorują na raka, bez względu na to, jak dramatyczna jest ich sytuacja, chcą i potrzebują się bawić. Zabawa pozwala na odzyskanie poczucia normalności i jest doskonałą formą autoterapii. Pomaga też rodzicom.
7 października w siedzibie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych odbyło się wspólne posiedzenie Prezydium Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych i Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.
Świadczeniodawcy zrzeszeni w Ogólnopolskim Związku Świadczeniodawców Wentylacji Mechanicznej (OZŚWM) nadal czekają na konstruktywne propozycje ze strony dyrektorów oddziałów NFZ w woj. dolnośląskim, łódzkim, małopolskim, śląskim i świętokrzyskim.
Służący do endoskopii sprzęt wart ponad 700 tys. zł skradziono ze Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni Redłowie. Sprawą zajmuje się policja. Szpital musiał odwołać zaplanowane badania endoskopowe.
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu rozpoczął współpracę z Polskim Ośrodkiem Rozwoju Technologii PORT we Wrocławiu, będącym częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz. We wtorek w Opolu przedstawiciele obu placówek podpisali list intencyjny.
Innowacyjną operację przeprowadzili w ostatnim czasie ortopedzi Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Zabieg wykonano u młodego mężczyzny, po zwichnięciu biodra, z uszkodzeniem wielostrukturalnym stawu.
8 października w Katedrze i Klinice Neurologii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierowanej przez prof. Annę Kosterę-Pruszczyk otwarto wyremontowany, dzięki wsparciu Fundacji Polsat, Pododdział Neurologii Dziecięcej oraz trzy sale rehabilitacyjne.
Dzięki staraniom podjętym przez Zarząd Powiatu oraz dyrekcję Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim od dziś, od godz. 15:00 wznawia działalność Oddział Chirurgii Ogólnej szpitala w Wodzisławiu Śl.
Akt powołania dla nowego konsultanta wojewódzkiego w ochronie zdrowia wręczyła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.
W Szpitalu im. Św. Łukasza w Tarnowie – w obecności marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego oraz Marty Malec-Lech z zarządu województwa – uroczyście otwarto przebudowane pomieszczenia na potrzeby diagnostyki laboratoryjnej. Koszt inwestycji wyniósł blisko 2 mln zł. Były to głównie środki europejskie oraz z budżetu państwa.
Posadzeniem żonkili na miejskiej rabacie zainaugurowano we wtorek (8 października) doroczną akcję "Pola nadziei". Ma ona wspomóc podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Wiosną, gdy żonkile zakwitną, odbędą się kwesty na cele charytatywne.
9 października odbyło się uroczyste przekazanie do użytkowania dziesięciu nowo nabytych ambulansów Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Inwestycja została sfinansowana w całości ze środków własnych tej jednostki i wyniosła ponad 4 mln złotych. W wydarzeniu wziął udział Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.
W 1. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Lublinie uroczyście otwarto Centralny Blok Operacyjny. Otwarcie było połączone z obchodami 75-lecia powstania szpitala.
W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach otwarto zmodernizowany Oddział Chirurgii Onkologicznej. W uroczystości z ramienia uczelni uczestniczył Prorektor ds. Klinicznych dr hab. n. med. Damian Czyżewski, prof. SUM.
100 seniorów z Radomia odebrało we wtorek specjalne opaski, dzięki którym będą mieć zapewnioną całodobową teleopiekę medyczną. Pilotażowy program potrwa do końca 2020 roku. Projekt skierowany jest do osób starszych wymagających wsparcia, których stan zdrowia wiąże się z zagrożeniem życia, zdrowia lub bezpieczeństwa.
Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchamia pionierski projekt "Opaska życia", który ma wspomagać ratowanie ludzkiego życia - poinformowali we wtorek przedstawiciele ubezpieczyciela i resortu zdrowia podczas Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa.
Premier zgodził się na wpisanie budowy Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu do wieloletniego planu inwestycyjnego rządu. O woli politycznej przeprowadzenia inwestycji poinformowała we wtorek minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.
Podczas konferencji pt. „Kliniczne i ekonomiczne aspekty leczenia biologicznego w Polsce” (8 października) ponad stu ekspertów z Polski i z zagranicy zastanawiało się, jak poprawić sytuację chorych w Polsce.