Z kraju

  • 11. Bieg WOŚP - "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy"

    Na ulicach Warszawy odbył się 11. Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". Uczestnicy przebiegli w sumie 5 km, pieniądze uzyskane z pakietów startowych przeznaczone zostaną m.in. na pompy insulinowe dla kobiet w ciąży.

  • Nagroda Benemerenti dla Fundacji "Akogo?"

    Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?" oraz Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego zostali laureatami dorocznej nagrody Ordynariatu Polowego WP. Wyróżnienia wręczono w sobotę podczas uroczystej gali w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

  • Pospieszne ratowanie eZdrowia

    Projekt, który rok temu skończył się klapą, teraz ma być reaktywowany. Ale na jego uruchomienie mamy tylko dwa lata – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Brzegi - pierwsi pensjonariusze w Domu Miłosierdzia

    Pierwsi pensjonariusze zamieszkali w Domu Miłosierdzia, wybudowanym na obrzeżach Campusu Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką, gdzie pod koniec lipca ub.r. odbyły się końcowe uroczystości Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

  • Ostrów Wlkp. „Miastem Przyjaznym Starzeniu” WHO

    Miasto Ostrów Wielkopolski zostało przyjęte do prestiżowej światowej sieci „Miast Przyjaznych Starzeniu” Światowej Organizacji Zdrowia, dołączając do grona ok. 360 miast z całego świata. Tym samym, został trzecim miastem z Polski – obok Poznania i Gdyni, które zostały przyjęte do sieci.

  • Klinika Ginekologii SU w Krakowie z akredytacją ESGO

    Klinika i Katedra Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie uzyskała prestiżową akredytację Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. Na jej mocy staje się Europejskim Ośrodkiem Szkoleniowym w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

  • Tylko 68 wniosków do IOWISZ

    Resort zachęca, by nie bać się nowego sposobu oceniania wniosków - IOWISZ. Wszystkich, którzy mają dobre pomysły, zachęcamy: składajcie wnioski - mówił wiceminister Krzysztof Łanda.

  • Posłowie chcą ustanowienia 2017 r. rokiem troski o trzeźwość narodu

    W obliczu stałego wzrostu spożycia alkoholu przez Polaków, posłowie proponują, by 2017 r. ustanowić rokiem troski o trzeźwość narodu. Projekt uchwały, w tej sprawie, pod którym podpisali się posłowie PiS, Kukiz'15 i Nowoczesnej trafił już do sejmowej komisji kultury i środków przekazu.

  • Leczenie raka płuca wciąż niedofinansowane

    Polska Grupa Raka Płuca zainaugurowała w czwartek działalność Forum Raka Płuca – Leczenie tego nowotworu powinno być priorytetem nie tylko w onkologii – uważają eksperci.

  • Dzięki WOŚP w pomorskich szpitalach sprzęt za ok. 10 mln zł

    Dzięki WOŚP do szpitali na Pomorzu trafił sprzęt medyczny o łącznej wartości ok. 10 mln zł - podał wicemarszałek województwa. W niedzielę podczas 25. Finału w Gdańsku i w Gdyni ma kwestować po ok. 1,2 tys. wolontariuszy.

  • Białystok – nowy oddział ginekologii szpitala wojewódzkiego

    Ok. 30 mln zł kosztowała przebudowa i modernizacja obiektów szpitala wojewódzkiego w Białymstoku, do których wkrótce przeniesie się oddział ginekologiczno-położniczy. W czwartek, po dwóch latach realizacji inwestycji, obiekt oddano do użytku.

  • CSIOZ: Przygotowania do fazy II projektu P1

    Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ), które przed ponad rokiem zdecydowało o zakończeniu współpracy z obecnymi podwykonawcami w projekcie P1 (m.in. Asseco, Sygnity), prowadzi intensywne przygotowania do realizacji fazy II tego projektu.

  • Minister zdrowia wsparł WOŚP. Licytacja spaceru po MZ

    Godzinny spacer po Ministerstwie Zdrowia w towarzystwie samego ministra, pamiątkowe zdjęcie i pióro – Konstanty Radziwiłł w tym roku czynnie wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy nietypowym zaproszeniem.

  • Posiedzenie Komisji Ekspertów ds. Zdrowia przy RPO

    Limity czasu pracy lekarzy i kwestie zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów były głównym tematem drugiego posiedzenia Komisji ds. Zdrowia, która działa przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

  • CSIOZ podpisało ugodę ws. P1

    Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) podpisało z konsorcjum Asseco Poland/Kamsoft ugodę ws. projektu P1, co zamyka finalnie kwestie rozliczeń między stronami. CSIOZ prowadzi intensywne ustalenia i rozmowy w celu zawarcia ugód z pozostałymi wykonawcami projektu P1, wśród których było m.in. Sygnity.

  • Lubuskie apeluje o zwiększenie kontraktów

    Zarząd Województwa Lubuskiego przyjął stanowisko, w którym apeluje do Narodowego Funduszu Zdrowia o zwiększenie nakładów na kontraktowanie świadczeń opieki zdrowotnej. Zdaniem władz regionu wysokość zawieranych kontraktów jest zbyt niska, co stwarza zagrożenie dla rozwoju podległych samorządowi jednostek.

  • Respiratory dla hospicjum

    Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki odwiedził 12 stycznia podopiecznych toruńskiego Hospicjum „Nadzieja”. Na wyposażenie placówki trafiło właśnie 5 zakupionych przez samorząd województwa przenośnych respiratorów.

  • Polska badaczka poznaje stan zdrowia dzieci w starożytnym Egipcie

    Anemia, zapalenie zatok, próchnica - to jedne z najczęściej rozpoznawanych dolegliwości u dzieci, których pochówki przebadała polska bioarcheolog na egipskiej nekropolii sprzed ponad 2 tys. lat w Sakkarze, obok najstarszej piramidy świata.

  • 3,5 tony przeterminowanych leków w rok

    W Tarnkowie ruszyła kolejna edycja zbiórki leków nieużytecznych. W tym roku do akcji dołączyły kolejne apteki. W sumie do dyspozycji mieszkańców jest teraz 21 placówek, w których w specjalnie przeznaczonych pojemnikach, można zostawiać przeterminowane medykamenty.

  • Nowy pawilon szpitala w Mińsku Mazowieckim

    Oddział intensywnej terapii, laboratorium, sale operacyjne i apteka znalazły się w nowym pawilonie szpitala w Mińsku Mazowieckim. W uroczystym otwarciu obiektu udział wzięli m.in. wicemarszałek Senatu Maria Koc i sicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

98919 artykułów - strona 2772 z 4946
Konferencje MP
  • Ratownictwo 2026
    Kraków, 18–19 września
    • trudne decyzje w pediatrii ratunkowej
    • granice ratowania – aspekty prawne i odpowiedzialność
    • medycyna ratunkowa w położnictwie – wyzwania przedszpitalne
    • działania w sytuacjach dużego zagrożenia
    • hipotermia terapeutyczna noworodków – współczesne standardy postępowania
  • Otyłość 2026
    III Krajowa Konferencja Szkoleniowa Kraków, 25–26 września
  • Medycyna sportowa 2026
    Obejrzyj wykłady
    • fizjologia wysiłku i bioenergetyki mięśni
    • NSLPZ oraz GKS w sporcie wyczynowym i aktywności fizycznej
    • sport osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu, wzroku oraz słuchu
    • zawiłości legislacyjne w międzynarodowej oraz krajowej medycynie sportowej
    • ortopedia, traumatologia i rehabilitacja w medycynie sportowej
O tym się mówi
  • "No i to jest płacone"
    Wstępne wyniki kontroli NIK potwierdzają nieprawidłowości w szpitalach dotyczące m.in. czasu pracy lekarzy i kominów zarobkowych. Na pewno nie można udawać – a niestety premier Donald Tusk najwyraźniej to robi – że mamy do czynienia z jakimś nowym zjawiskiem i nowym problemem.
  • "Problemem jest upowszechnienie kontraktów"
    Wiedza, ile zarabiają konkretni lekarze, nie jest potrzebna do kontrolowania efektywności wydatkowania środków publicznych – podkreśla dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka.
  • Nie jednogłośnie, ale bez głosu sprzeciwu
    Z naszych informacji wynika, że do Senatu ustawa idzie z jasnym przekazem: żadnych poprawek. Jeśli trzeba będzie, ewentualne korekty „wprowadzi się” potem. Chodzi o to, by prezydent Karol Nawrocki musiał podjąć decyzję jak najszybciej.